Ježíškova vnoučata

Ježíškova vnoučata je projekt Nadačního fondu Českého rozhlasu. Hlavní roli zde hrají senioři, kteří žijí v domovech pro seniory, stacionářích či specializovaných centrech. Většina z nich nemá nikoho blízkého, nebo o ně bohužel rodina nejeví zájem. I přesto mnozí z nich mají svá přání, která jim v rámci projektu mohou být splněna. V naší škole navštěvují někteří žáci 2. stupně před Vánoci domovy důchodců v okolí, kteří s sebou přivezou malý dáreček v podobě vlastnoručně napečeného cukroví a zazpívají seniorům koledy. I sedmáci se chtěli nějakým způsobem zapojit, i když nejsou všichni zpěváci. Vznikl tak nápad upéct cukroví, které se bude prodávat na vánočním jarmarku při rozsvícení stromu. Vybrané peníze potom budou předány na projekt.
Ve škole společně celá třída napekla a slepila linecké cukroví. Janča s Natkou vytvořily informační plakát, Barča s Adčou ještě doma napekly perníčky a pusinky a Marťa vyrobila náramky, které jsme také na jarmarku nabízeli. Byl velký zájem i to, kdo bude na jarmarku obsluhovat zákazníky. Nakonec jste se mohli potkat s Marťou a Tomem L. Holky ze sedmé třídy ještě během jarmarku chodily s malými plakátky a oslovovaly návštěvníky, aby věděli o našem projektu.
Díky snaze sedmáků a hlavně vás, návštěvníků jarmarku, se povedlo vybrat krásných 2 671 Kč. Peníze poslala paní účetní na účet projektu a z peněz budou zakoupeny dárky pro vybrané seniory. Naše třída byla z výsledku nadšená a všichni rovnou naplánovali, že příští rok akci zopakujeme.

Tímto chceme moc poděkovat našim sedmákům, kteří se do projektu zapojili: Verča, Kája, Matěj, Tom P., Kamil, Maty, Táda N., Táda S., Kuba, Tobík, Bertík, Peťa, Vojta, Vlasta a výše uvedení.

Milena Dvořáková (asistentka 7. třídy), Eliška Karásková (třídní učitelka)