Okresní kolo dějepisné soutěže Bible a my

Ve středu 29.11. 2017 se v ZŠ Šumná uskutečnilo okresní kolo dějepisné soutěže Bible a my. Sedm základních a středních škol vyslalo žáky, aby porovnali své biblické znalosti. Naši školu reprezentovalo 10 soutěžících ze čtvrté až osmé třídy.

Letošní témata se týkala apoštolů v evangeliích, Josefa Egyptského, proroka Elijáše a Elíši, Matoušova evangelia a Listu Židům.

Soutěžící napsali test, následně bylo z každé kategorie pozváno do finálového klání šest nejúspěšnějších řešitelů. Odpovídali na vědomostní otázky, prokazovali schopnost orientace v Biblickém atlase a v knihách Bible.

V jednotlivých kategoriích se na předních příčkách umístili:

  1. kategorie -2.místo Dagmar Holíková (5.tř.), 4. místo Ester Polívková, 10. místo Pavla Kovářová, 12. místo Mikuláš Holík (všichni 4.tř.)
  2. kategorie – 1. místo Lukáš Vaněk(7.tř.) , 2. místo Marie Křížová, 4. místo Christopher Stručovský (oba 6.tř.)

III. kategorie – 1. místo Anna Křížová, 2. místo Tomáš Kříž, 3. místo Jan Balík (všichni 8.tř.).

Soutěže se v celém okrese Znojmo ve školních kolech zúčastnilo 233 žáků, okresní kolo bylo zastoupeno 35 soutěžícími ve 4 kategoriích. Dvojice nejúspěšnějších bude reprezentovat okres Znojmo v celostátním kole soutěže 23.3.2018 ve Strážnici.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *