Biologická olympiáda

Letošní téma – POHYB – neznamenalo zdravý životní styl, posilovnu ani běhání po hřišti. Žáci měli za úkol zkoumat způsoby pohybu zvířat i rostlin v přírodě, jejich uzpůsobení těla k pohybu, rychlost, možnosti rozšiřování rostlin a další zajímavosti. Nejzábavnější byly pokusy se žížalou. Měřili jsme jejich délku, rychlost a hlavně bádali, proč ji kos černý nemůže vytáhnout ze země. Nejrychlejší byly pavoučí a hmyzí závody. Jednotlivé druhy jsme položili do startovního kruhu a po dobu 30 sekund zakreslovali dráhu jejich pohybu. Poté jsme změřili délku této dráhy a vypočítali průměrnou rychlost. Vyhráli pavouci nad brouky, ruměnicí, stínkou a nejpomalejší žížalou.

V teoretických znalostech a praktických dovednostech soutěžilo ve školním kole 7 žáků ze 6. a 7. třídy a 3 žákyně z 8. a 9. třídy. Postup do okresního kola si vybojovali v kategorii D chlapci ze 6. a 7. třídy a v kategorii C děvčata z 8. a 9. třídy. Úspěšné tažení završila Anička postupem do krajského kola, které se konalo 17. května v Brně.

Děkuji všem za vzorně odvedenou práci a reprezentaci školy.       

Hana Makovičková

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *