Celostátní kolo soutěže „Bible a my“

V pátek 24. 3. 2017 se na Arcibiskupském gymnáziu v Kroměříži konalo celostátní kolo 24. ročníku dějepisné vědomostní soutěže Bible a my. Okres Znojmo reprezentovali zlatí a stříbrní finalisté okresního kola, přičemž tři mladší kategorie byly zastoupeny výhradně žáky ZŠ a MŠ Blížkovice, v nejstarší kategorii soutěžili žáci GPOA Znojmo a G Moravský Krumlov.

Po slavnostním přivítání v aule školy soutěžící vyplnili testy, které rozhodovaly o postupu do finále. Konkurence byla velice silná a soutěžní otázky velmi náročné, přesto se Tomáši a Ondřeji Křížovým podařilo probojovat mezi šest finalistů. Ondřej Kříž po tvrdém boji zvítězil nad všemi ostatními středoškoláky. Velkou radost nám svými výsledky udělaly i dívky – Anna Křížová se umístila jako osmá, Jana Tesařová dvacátá v rámci celé naší republiky.

Celý soutěžní den byl završen pozváním do Centra pro rodinu v Kroměříži k občerstvení, navíc jsme všichni ocenili možnost strávit krásný jarní den v Hanáckých Athénách.

Upřímně děkuji všem žákům za jejich pilnou přípravu a vzornou reprezentaci naší školy a obce mezi nejlepšími soutěžícími z celé České republiky.