Celostátní kolo soutěže Bible a my

V pátek 23. března 2018 ve Strážnici proběhlo celostátní kolo dějepisné soutěže Bible a my. Okres Znojmo reprezentovalo v 25. ročníku soutěže 6 žáků základních škol ve 3 kategoriích, přičemž 5 z nich bylo z naší ZŠ a MŠ Blížkovice. 
Tématem nejmladších (4.a 5. třída) byli apoštolové v evangeliích. 2. kategorie (6. a  7.třída) studovala příběh Josefa Egyptského. 3. kategorie (8. a 9. třída) se zabývala proroky Elijášem a Elíšou.
Všichni soutěžící byli vzorně připraveni, už možnost zúčastnit se celostátního kola je známkou nadprůměrné znalosti Bible. Největší radost jsme sdíleli se spolužáky z 8. třídy Annou  a Tomášem Křížovými. Anička vybojovala nádherné třetí místo a Tomáš zvítězil. 
Marie Křížová a Lukáš Vaněk obsadili v náročné konkurenci soutěžících z celé republiky krásná místa 25. a 14. mezi 39 soutěžícími 2. kategorie. Dagmar Holíková v nejmladší kategorii ztratila oproti vítězce z okresu Přerov pouhé 3 body a umístila se na obdivuhodném 9. místě z 36 soutěžících.
Všem žákům naší školy děkuji za vzornou přípravu a blahopřeji jim k důstojné reprezentaci naší školy v rámci České republiky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *