Den stromů

Naše škola stojí v krásném prostředí, obklopená zelení. Z oken vidíme park, školní zahradu, rybník. Snažíme se dětem umožnit co největší kontakt s přírodou a vytvořit k ní vřelý vztah. Den stromů jsme si na 1. stupni připomněli v pátek 19.10. Společným setkáním s písničkou jsme zahájili den a naše aktivity se celý den točily kolem stromů. Počítali jsme příklady plné smrků, dubů, jabloní. Skloňovali jsme stromy ve všech pádech. Dozvěděli jsme se mnoho zajímavých informací z říše těchto majestátních velikánů a to dokonce i v anglickém jazyce. Mnohé činnosti se odehrávaly také venku. Využili jsme příležitost a prozkoumali nově vzniklý lesopark, abychom dokázali rozpoznat stromy zde vysázené. Prošli jsme okolí školy a zmapovali výskyt stromů v parku a na školní zahradě. Tento projekt jsme uskutečnili už po druhé a zdá se, že si mezi našimi žáky získal oblibu.

Mgr. Miloslava Dancingerová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *