Den stromů

V pátek 20. října se po chodbě školy trousily do tříd „zelenohnědé“ děti z 1. stupně. Jejich oblečení symbolizovalo stromy, které naplnily téma celého dne.

Zahájili jsme den společnou písní o stromech a vyhodnocením soutěže Poznej stromy v Blížkovicích (3. místo Vanesa Bohdálková, 2. místo Jan Bořecký a Tomáš Mavler, absolutní vítěz Štěpán Makovička – všichni žáci 3. třídy).

V různě zaměřených dílnách jsme poznávali a určovali názvy stromů, v parku jsme měřili objem kmenů.  Nechyběly hádanky, rébusy, hry, soutěže, pohádky. Na chodbě školy jsme vytvořili Školní les. V něm vyrostl za každou třídu jeden nápaditý strom, kterým se nám žáci představili. Atmosféra ve škole byla příjemná, žáci i učitelé spokojení.

Největším zážitkem se stalo vysazování stromů. Žáci z 1. – 4. třídy vysadili svoje stromy za hřištěm v pásu izolační zeleně. Nadšení bylo velké, i když úkol nelehký. Druháci například zjistili, že to není jen tak, vyhloubit jámu pro zasazení stromu. Prvňáci nám dokonce v podzimní mlze trošku zabloudili. Třeťáci si svůj strom i pojmenovali. Pochvalu zaslouží hlavně kluci – některým čtvrťákům se ani nechtělo zpět do školy. No a páťáci nám na školní zahradě zasadili nový platan.
Nesmím zapomenout ani na pomoc při výsadbě jilmů na Stezce Entů a u Stehlíkova rybníku. Tady žáci z 5., 7. a 9. třídy ukázali, že také umí přiložit ruku k dílu.

Děkujeme pracovníkům z firmy Paměť krajiny, kteří se nám velmi pěkně věnovali a také jim se spolupráce s námi líbila.  Za žáky chci popřát, ať nám stromy rostou a dělají radost všem občanům Blížkovic.