Den země – 2. stupeň

Oslava Dne Země se letos nesla v duchu ovoce a ovocných stromů. Velmi dobře jsme mohli využít nový sad na školní zahradě, který zrovna zářil květy, sic teplota vzduchu tomu moc nenahrávala. Žáci 2. stupně rozděleni do pěti skupin postupně určovali ovocné stromy, keře a jejich plody, zjišťovali původ vybraných druhů ovoce a díky panu Březinovi mohli také ochutnat první jahody, ananas a jiné ovocné dobroty. Potom rozvíjeli fantazii při prohlížení odřezků z kmenů stromů. Kresby letokruhů, dřeva a lýka nabízely opravdu zajímavou podívanou. Chuťové buňky si děti poškádlily ovocnými poháry všech barev a vůní, které si samy vyrobily. Uměleckého ducha předvedli někteří při tvorbě a prezentaci výtvarných koláží, básniček, vtipů a scének. Celý den provázela příjemná atmosféra a úsměvy na tvářích žáků i učitelů.