Den Země

Ani v době koronakrize bychom neměli zapomínat na ty, kteří slaví svůj svátek. V dubnu oslavila svůj svátek i naše Země. Děti ze druhé a třetí třídy na její svátek nezapomněly, ale aktivně jej oslavily, každá třída po svém.

 Žáci druhé třídy se zhrozili při pohledu na ostrovy z plastů v oceánech, a proto hned druhý den vyrazili, ozbrojeni pracovními rukavicemi a odpadkovými pytli, na svojí oblíbenou trasu kolem Nového rybníka s cílem vysbírat kolem cesty pohozené odpadky. Množství nalezeného odpadu nás všechny překvapilo, stěží jsme jej unesli. Byl to železný odpad, plasty, PET i skleněné lahve. Všechen odpad nám pan školník pomohl správně roztřídit.

Třeťáci aktivně uklízeli každý v okolí svého domu, zasadili si rostlinky, stromy, aby zkrášlili své okolí a pustili si přírodu víc do svých domovů.  A dokonce složili Zemi i básničku jako blahopřání. 

                                                                          Lenka Novotná, Hana Brenkusová

BÁSEŇ

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *