DEN ZEMĚ

V úterý 23. 4. se na naší škole uskutečnil Den Země.  Tématem byla voda a odpadky. Žáci 2. stupně pracovali ve skupinách na následujících tématech: vodní stopa, nutri stopa, příčina ubývání vody v přírodě, odpadky všude kolem nás, problematika vody ve světě, denní spotřeba vody, srážky v Blížkovicích, péče o vinohrad a sázení stromků. Chlapci z deváté třídy šli sázet stromky a chlapci z osmé třídy se postarali o vinohrad na školní zahradě.  Ostatní se zapsali k tématu, které jim bylo blízké.  Skupinky pracovali po dobu 3 vyučovacích hodin, zpracovávali informace a tvořili plakáty, prezentace a grafy.

Následovalo představení Pernštejnů na téma Leonardo da Vinci.  Poté proběhla prezentace prací tvořených během dopoledne a pak se každá třída vydala sbírat odpadky po Blížkovicích. Žáci si den užili, dozvěděli se spoustu nového a zamysleli se nad problematikou vody, které je čím dál méně a měli bychom se naučit vodou šetřit a nebrat ji jako samozřejmost.  Odpadky všude okolo nás….ano, pravdu všude okolo nás. Chlapci i dívky byli velmi překvapení množstvím sesbíraného odpadu a tím, co vše lidé dokážou zahodit.

Den Země je celosvětový svátek, jež se každý rok slaví 22. dubna.  Lidí ze všech koutů světa  si v tento den připomínají ekologické otázky a dopady chování člověka na životní prostředí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *