Již několikátý rok se naše škola účastní soutěže Eurorebus. Jde o vědomostní soutěž, která se skládá z více kol. Soutěží se v kategorii školní třídy a školy (pro žáky od 6. – 9. třídy a SŠ).

V první kolo probíhá online (od září do února), kdy se zapojuje celá třída. Vyplňují vědomostní kvízy, které jsou zaměřeny na zeměpis a všeobecný přehled. Při práci využívají své vědomosti, ale mohou použít i atlasy Dnešní svět či internet. Každá třída tak sbírá body za úkoly a zároveň škola sbírá body za zúčastněné žáky.

Vzhledem k dozvuku covidu se letos krajské kolo zrušilo a rovnou vybrali nejlepší třídy do republikového kola. To proběhlo 13. června 2022 v Praze. Zde každou třídu reprezentuje zvolená trojice ze třídy. Zde již pracují jen se svými dovednostmi a vědomostmi a během hodinového limitu společně vypracují zadaný test.

V kategorii ZŠ 01 nás letos reprezentovala 6. třída, 7. třída. V kategorii ZŠ 02 soutěžili zástupci 8. třídy.

Našim žákům se zadařilo. V kategorii 6. a 7. třída se naši šesťáci umístili na krásném 24. místě a sedmáci dokonce na 8. místě (z celkového počtu 37 tříd).V kategorii 8. a 9. třída vybojovali naši osmáci krásné 23. místo z celkového počtu 43 tříd v kategorii.

I jako škola jsme si letos vedli velmi dobře a opět jsme se oproti minulému ročníku zlepšili. Dosáhli jsme na krásné 6. místo v kategorii základních škol.

Chtěla bych tímto moc poděkovat všem žákům, kteří se aktivně zapojovali do online kvízů. I díky nim jsme se dostali až na celostátní kolo. Také děkuji žákům, kteří se mnou byli v Praze a se ctí reprezentovali svoji třídu.

Mgr. Eliška Karásková

SLOŽENÍ TÝMŮ:

• TŘÍDA – Jan Bloudíček, Artur Vokurek a Eliška Křížová
  • TŘÍDA – Luboš Holík, Jan Bořecký a Adam Palát
  • TŘÍDA – Vítek Polášek, Mikuláš Holík a Teodor Čermák

Eurorebus – kategori základní školy
Eurorebus – kategorie školy (ZŠ i SŠ)
Eurorebus – kategorie 8. a 9. třída
Eurorebus – kategorie 6. a 7. třída