Eurorebus – krajské kolo

I letos se žáci naši školy probojovali do krajského kola soutěže Eurorebus  (kategorie školní třídy). Již potřetí jsme vyrazili na krajské kolo, letos nově do Olomouce na přírodovědeckou fakultu Univerzity Palackého. Poprvé jsme měli i štěstí na termín konání, protože jsme nemuseli jet o víkendu, ale v pátek 26. dubna 2019. 

V kategorii ZŠ 01 nás reprezentovaly dva týmy – 6. třída (Dagmar Holíková, Matěj Řiháček a Zdeněk Přibyl) a 7. třída (Christopher Stručovský, Matěj kříž, Adéla Veselá). V kategorii ZŠ 02 to byly také dva soutěžní týmy – 9. třída (Marek Holík, Tereza Říhová, Adéla Maarová) a 8. třída (Martin Křikava, Lukáš Vaněk, Lucie Víchová). 

Nejvíce se nakonec zadařilo týmu ze 7. třídy, který se umístil na 7. místě. Do republikového kola postupovalo 5 nejlepších týmů z kategorie. Díky ale tzv. Divoké kartě byly po všech krajských kolech vybrány nejlepší týmy, které se umístily těsně pod čarou, a ty také postupují. Sedmáky tak čeká v červnu výlet do Prahy, kde budou bojovat v republikovém kole. Držte nám palce. 

Šesťáci skončili na krásném 12. místě, osmáci na 20. místě a deváťáci na 16. místě. Tímto děkuji všem zúčastněným za reprezentaci a těším se na spolupráci příští rok. 

Eurorebus je vědomostní soutěž, která propojuje zeměpis, přírodopis, ale i dějepis. Ve školním kole soutěží celá třída, která od září do února plní různé úkoly a vyplňuje kvízové otázky (žáci mohou využívat nejen svoji hlavu, ale i internet či atlasy). Do krajského kola poté třída vybere 3 nejlepší, kteří již soutěží bez vyhledávání na internetu. Na některé otázky mohou použít atlasy, jiné zodpovídají na základě svých znalostí. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *