Eurorebus

Naše základní škola se letos poprvé účastnila vědomostní soutěže Eurorebus, která propojuje zeměpis a dějepis.

Během školního roku žáci 1. až 9. třídy plnili dílčí úkoly. Soutěžili v kategoriích: 1. stupeň, jednotlivci, třídy 2. stupně a škola. Jejich snaha se vyplatila a byli jsme pozváni na krajské kolo, které se konalo 9. dubna 2017 v Brně.

V krajském kole za 1. stupeň nás reprezentoval Christopher Stručovský, Michal Burian a Dagmar Holíková. V kategorii ZŠ 01 (6. – 7. třída) byli tito žáci: Martin Křikava, Patrik Burian, Soňa Nikolová, Adéla Maarová, Kateřina Sedláčková a Tereza Říhová. V kategorii ZŠ 02 (8. – 9. třída) nás zastupovala Natálie Danielová, Marika Křikavová, Aneta Ježková (ty zároveň soutěžily i v kategorii jednotlivců) a také Tereza Volfová, Gabriela Březinová a Gabriela Nachtneblová. Největšího úspěchu dosáhli naši nejmenší, kteří v kategorii 1. stupeň obsadili 2. místo.

Dne 5. června 2017 jsme se tedy s Christopherem, Michalem a Dášou vydali do Prahy na celostátní kolo. Zde byla konkurence veliká, ale i přesto se naši žáci umístili na krásném 22. místě (z 40 týmů).

Chtěla bych tímto poděkovat všem zmíněným za skvělý výsledek a reprezentaci naší školy. Také děkuji i ostatním žákům školy, protože bez jejich zapojení do plnění testů a úkolů bychom se nedostali do krajského kola. Doufám, že i příští rok se nám bude dařit.

Výsledky celostátního kola zde.