Exkurze do Znojma

Ve středu 14. března 2018 se žáci 7. a 8. třídy vydali vlakem na celé dopoledne do Znojma. Nejdříve na GPOA navštívili putovní výstavu o životě a práci českého nositele Nobelovy ceny Jaroslava Heyrovského. Akademik Heyrovský byl  fyzikální chemik, Nobelovu cenu obdržel za vynález polarografu. Na výstavě jsme mimo jiné viděli i kopii Nobelovy ceny a historického polarografu.

Dalším cílem exkurze byla návštěva anglického divadelního představení Jack and Joe. Komediální příběh o jednovaječných dvojčatech byl dobře srozumitelný, divadelní společnost též poskytla předem slovní zásobu a aktivity usnadňující porozumění.

Většině žáků se divadlo v angličtině líbilo, s pochopením neměli žáci problémy. Také návštěva výstavy byla hodnocena poměrně kladně, průvodkyně zmínila mnohé zajímavosti – např. Jaroslav Heyrovský během studia na gymnáziu seděl v lavici s Karlem Čapkem, který byl též nominován na Nobelovu cenu, ale za literaturu.

                                                  Martina Křížová, František Hofbauer

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *