Exkurze Praha 2023

Ve dnech 7. a 8. září se vydali žáci 5. a 6. třídy na dvoudenní exkurzi do Prahy. Program výletu byl velmi bohatý a pestrý. 

První zastávkou byla komentovaná prohlídka Pražského hradu, Katedrály sv. Víta a blízkého okolí. Nechyběla ani výměna stráží. Následovala procházka Prahou na Kampu, Karlův most, Staroměstské náměstí až k řece Vltavě. Tam nás čekala plavba po Vltavě. Viděli jsme Karlův most, Tančící dům aj. Počasí nám přálo, tudíž jsme si parník velmi užili. 

Druhý den jsme se vydali do Národního technického muzea, kde žáky čekala individuální prohlídka s vypracováním pracovních listů. Muzeum nás všechny velmi nadchlo. Nádherné sbírky automobilů, hodin, letadel, fotografií, ale i potřeby do domácnosti přečkali naše očekávání. Poté jsme se prošli po Letné a užívali si překrásný výhled na Prahu. 

Poslední zastávkou bylo Letiště Václava Havla na Ruzyni. Tam nás opět čekala komentovaná prohlídka areálu letiště včetně hasičské zbrojnice. Viděli jsme start i přistání několika letadel. Bylo to opravdu fascinující. Navštívili jsme zázemí hasičů a viděli jsme přípravu letadla na vzlet.

Jsem si jistá, že si všichni žáci exkurzi do  Prahy užili všemi doušky, dovezli si spoustu zážitků a budou se chtít do Prahy ještě někdy podívat.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *