EXKURZE TŘEBÍČ

Dne 6. března 2019 jsme se s žáky 7. třídy, 5. třídy a některými ze 4. třídy vydali do Třebíče. Cílem naší exkurze byla návštěva baziliky sv. Prokopa, kde jsme měli domluvenou komentovanou prohlídku. Prohlédli jsme si nejen interiér baziliky, ale dostali jsme se i do krypty. 

Každá třída se také účastnila edukativního programu s využitím expozice Cesty časem. Skupina páťáků a čtvrťáků řešila středověká řemesla. Zjistili např., jaká řemesla byla ve středověku běžná a co bylo potřeba pro jejich provozování. Také se seznámili s tím, kdo to byl tovaryš či cech. Sedmáci se hodinu a půl zabývali tématem, jak se stavěla katedrála ve středověku. Zjistili, co bylo potřeba nejen z hlediska materiálu, ale kdo všechno se podílel na stavbě. Také si vyzkoušeli maketu středověkého jeřábu, kterým se přesouvali velké stavební kameny. 

Vzhledem k tomu, že nám přálo počasí a konečně po dlouhé krásně svítilo sluníčko, vydali jsme se ještě na krátkou procházku do města. Zde jsme si ukázali Malovaný dům, o kterém žáci slyšeli na edukativním programu. No a většina z nás letos poprvé navštívila stánek s točenou zmrzlinou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *