EXKURZE ZNOJMO

Spolu s mými páťáky jsme se v březnu vydali na exkurzi do Znojma. Vyrazili jsme ráno linkovým autobusem.

Naším cílem bylo Jihomoravské muzeum. Zde mají výstavu Pradědeček na cestách. Vztahuje se k cestování na přelomu 19. a 20. století. Žáci měli za úkol rozluštit tajnou zprávu pomocí úkolů, které plnili. Využívali k tomu i informace z expozice. Společně vše zvládli a nakonec jsme si prohlédli i další expozice v muzeu.

Z muzea jsme se vydali procházkou do znojemského podzemí. Většina z nich zde ještě nebyla, takže to pro ně byla novinka. Narazili jsme i na příjemného průvodce, který je zaujal svým povídáním i vtipnými historkami a pikantnostmi z dějin podzemí. Většina třídy navrhla, že příště bychom mohli do podzemí znovu, ale zkusit tu adrenalinovou cestu. tak uvidíme, třeba to spolu ještě někdy zkusíme 🙂

Díky pěknému počasí jsme si udělali i hezkou procházku po Znojmě. Samozřejmě jsme museli navštívit i místní rychlé občerstvení, aby si koupili párek v rohlíku nebo hamburger.

Byla jsem ráda, že se nám podařilo tuto exkurzi zrealizovat. Užili jsme si ji a pro páťáky to kvůli covidu byl po 2 letech zase nějaký výlet.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *