Jazyková soutěž Znojmo

22. 5. 2018 se již potřetí žáci naší školy zúčastnili jazykové soutěže pro úplné základní školy okresu Znojmo na téma „Jazyky nás baví“. ZŠ a MŠ Blížkovice zastupovali žáci 8. třídy Tereza Vicanová a Tomáš Kříž.
Soutěžní klání proběhlo v  Základní škole a Mateřská škole  Znojmo, Pražská. Jednotlivé školy vyslaly soutěžní dvojice s připravenou obrazovou prezentací komentovanou v angličtině. Poté soutěžící bezprostředně reagovali v cizím jazyce na dotazy členů hodnotící komise. Při soutěži je hodnocena jak jazyková stránka – slovní zásoba, výslovnost, schopnost reagovat na dotazy, tak zpracování prezentace. Naši žáci obohatili prezentaci předtočenou scénkou, jazykový projev byl též na výborné úrovni – Powerpoint, anglický výklad i diskuse byly oceněny krásným 3. místem.

Děkuji oběma žákům za vzornou přípravu na soutěž a výborné reprezentování naší školy v rámci znojemského okresu.

 

                                                                                                      Martina Křížová, vyučující angličtiny

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *