Lyžařský výcvikový kurz 2022 – Ostružná, Jeseníky

Ve dnech 7.-10. 2. se naše škola zúčastnila pravidelného lyžařského výcviku pro žáky šesté až deváté třídy. Celkem bylo přihlášeno 43 žáků, na výcvik nakonec odjelo 41 žáků, což bylo v nelehké covidové době velkým úspěchem. Výcvik žáci absolvovali v menším, ale pro naše potřeby ideálním lyžařském středisku Ostružná v Jeseníkách. Nejlépe celý zájezd mohou zhodnotit sami žáci, tudíž je nechme vlastními slovy i promluvit:

Brzy zrána 7.2. začala naše výprava do Jeseníků. Těsně před polednem jsme dorazili na místo, konkrétně jsme celý týden strávili v obci Ostružná. Na sjezdovce panovaly v době našeho výcviku perfektní podmínky pro lyžování.

Každý večer jsme strávili spolu při večerním programu. Nejvíce zábavy bylo na pokojích, kde se každý bavil podle svého.

Domů jsme přijeli v pátek odpoledne. Myslím že se celý lyžařský výcvik vydařil a každý zažil mnoho zážitků. Luboš Holík

Na školní hory jsem se vydal na snowboard. Chtěl jsem se to naučit ale první den mi to moc nešlo. Taky jsem si půjčil moc velké boty na snowboard a kvůli tomu se mi dostávalo špatně do vázání. Druhý den už mi to začalo pomalu jezdit a dostal jsem se taky na pás, který mě vyvezl do půlky sjezdovky. Třetí den jsem se dostal na lano, které pro mě byla jedna z nejhorších věcí. Ve čtvrtek jsem se naučil takové poloobloučky, které mi celkem šly. Čtvrtý den jsem se dostal na pomu, která pro mě byla asi nejhorší věc na celém lyžování. Ve čtvrtém dni jsem sjel celou sjezdovku a naučil jsem se ten den i celé obloučky takže to byl pro mě nejlepší den z celého lyžování. Pátý den jsem si pak jen jezdil sám na velké sjezdovce. Poma mi ale dělá problémy až do teď.

Martin Bartoš 

Na horách jsem byla na pokoji s Verčou Doležalovou. Občas jsme tam sledovali hokej, protože zrovna probíhala olympiáda. Ve čtvrtek jsem projela plotem a dvakrát jsem spadla z lanovky (z pomy). V pátek, když jsme jeli domů, tak jsme se stavili v KFC. Moc jsem si to na těch horách užila a určitě pojedu i příště.

Nikola Filipská

Závěrem bychom chtěli poděkovat našim instruktorům – Antonínu Šrámkovi a Ondřeji Ráczovi, kteří se našim žákům s mateřskou láskou a vojenskou disciplínou  celý týden trpělivě věnovali. Zároveň chceme poděkovat p. uč. Haně Makovičkové, která celý výcvik prakticky připravila, a my účastníci zájezdu jsme pouze “slízli tu horskou” smetanu. Děkujeme!!!

Tomáš Řeřucha, Miloslava Dancingerová, Tomáš NovotnýNapsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *