Matematicko – logický den

18. listopadu proběhl na naší škole projektový den zaměřený na matematiku a logiku. Na prvním stupni bylo připraveno osm stanovišť. Žáci si zahráli různé logické hry, změřili své síly v netradičních úlohách s matematickým zaměřením a potrápili se nad sirkovými hlavolamy. Vyzkoušeli si složit podle předlohy ze sedmi geometrických obrazců spoustu obrázků. V tělocvičně na ně čekalo procvičování geometrických obrazců hravou formou a měření délky a šířky pomocí různých měřidel. K rozvoji logického myšlení využili roboty ve tvaru chodící včelky, která vydává zvuky a pohybuje se po podlaze dle naplánované trasy. Pro žáky druhého stupně byl připraven program na devíti stanovištích, kde řešili úlohy zaměřené na aplikaci matematiky a logiky. Sestavovali geometrická tělesa a obrazce dle návodu, řešili netradiční matematické úlohy a doplňovali číselné řady. Procvičili svůj mozek a otestovali bystrost se sirkovými hlavolamy. Na toho, kdo si rád hraje, čekala prima hra Sudoku a počítačová hra Tetris, kde se projevila nejen hbitost, ale i rovinná představivost. Na jednom ze stanovišť si pomocí Pasco sad vyzkoušeli soubor různých fyzikálních pokusů. Nemohlo chybět ani oblíbené využívání nových technologií a žáci se seznámili s programováním miniaturních robotů – ozobotů. Jsme rádi, že se žákům připravené aktivity líbily, zaujaly je a mohli se díky tomu dozvědět i něco nového.

Mgr. Eva Kovářová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *