McDonald’s Cup 2018

I v letošním roce se naše škola zúčastnila největšího fotbalového turnaje pro žáky základních škol, ve kterém ve dvou kategoriích nastupuje na 80 tisíc chlapců a děvčat. Letos se konal již 21. ročník a naši žáci nastoupili v obou věkových kategoriích, tedy 1.- 3. třída a 4.- 5. třída.

V kategorii mladších žáků jsme tento rok okrskové kolo pořádali u nás, v Blížkovicích. Zavítali k nám týmy ZŠ Přímětice a ZŠ Jevišovice.  První zápas jsme po skvělém vystoupení nakonec s týmem z Jevišovic smolně prohráli 1:0, kdy jsme sice byli celý zápas lepším týmem, ale fotbal se hraje na góly a v této činnosti jsme zaostali. Druhý zápas už jsme ovládli a tým z Přímětic jsme výsledkem 6:1 porazili. Bohužel na postup nám tento výsledek nestačil. Do okresního kola postoupil tým ZŠ Jevišovice. Malou útěchou může být, že nejlepším střelcem a hráčem celého turnaje byl vyhlášen Martin Bartoš z 3. třídy. Na turnaji nás reprezentovali tito hráči (GDPR korektní foto):

Všem zúčastněným žákům z 2. a 3. třídy děkuji za reprezentaci.

V kategorii starších žáků (žáci 4. a 5. třídy) jsme zavítali na hřiště v Dobšicích. Zde jsme se utkali s týmy ze ZŠ Mládeže, ZŠ Jubilejní park a ZŠ JUDr. Mareše.  Do turnaje jsme vstoupili vítězstvím 3:2 nad týmem ze ZŠ Mládeže a stále jsme doufali v postup. Bohužel v dalších dvou zápasech jsme prohráli a s celkovým skórem 10:14 jsme obsadili celkové 3. místo. Všem zúčastněným žákům 4. a 5. třídy děkuji za reprezentaci.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *