Nakresli tři krále

Také letos se žáci naší školy zúčastnili výtvarné soutěže s tříkrálovou tematikou. V polovině ledna hodnotila laická porota v místní knihovně ve Vranově nad Dyjí výtvarné tříkrálové práce celostátní soutěže Nakresli tři krále a dary, které nesli Ježíškovi. Každý návštěvník vranovské knihovny mohl svým hodnocením ovlivnit pořadí vítězů. Letos bylo do Vranova nad Dyjí dopraveno téměř 500 výkresů. Laici ve II. kategorii ocenili skupinovou práci žáků 6. třídy (Veronika Bartošová, Kateřina Lujcová, Christopher Stručovský,Tereza Filová).

V polovině ledna hodnotila práce též odborná porota, sestavená z opravdových odborníků, ve které nechyběl např. sochař, malíř… Ve II. kategorii se na 3. místě umístila se svým obrázkem Hana Kovářová ze 4. třídy. Ve III. kategorii byla opět oceněna skupinová práce výše zmíněných šesťáků. Zvláštní cenu poroty získal i výkres žákyň 5. třídy Anežky Florianové a Karolíny Svobodové v kategorii II.

I letos 100 obrázků nesplnilo zadání soutěže, jejímž tématem bylo: Nakresli tři krále a dary, které nesli Ježíškovi, přesto jsme se rozhodli i tyto výtvarné práce ohodnotit mimo soutěž. Ve II. kategorii byl oceněn čtvrťák Ondřej Taflíř.

Bližší informace a fotografie obrázků lze najít na webu v článcích

Článek 1
Článek 2
Článek 3

Všem výhercům gratulujeme a těšíme se na drobné ceny, které zanedlouho obdrží.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *