Nakresli tři krále

Ve středu 11.1.2017 v ZŠ Vranov nad Dyjí proběhlo vyhodnocení tematické výtvarné soutěže „Nakresli tři krále s Ježíškem u betléma“. Odborná porota složená z 10 učitelů výtvarné výchovy různých škol okresu Znojmo hlasovala v kategoriích MŠ, 1-3. třída, 4. a 5. třída, 6.-9. třída. Následně také proběhlo hodnocení laické poroty.

Do soutěže se sešlo 145 prací z různých škol od Teplic přes Brno až po Prostějov. V kategorii skupinových prací nejstarší kategorie se na 1. místě umístil výkres žáků 9. třídy Štěpánky Zbytovské, Michaely Nachtneblové, Karla Česneka a Stanislava Hladíka. Ocenili je odborníci i laici. Krásné 2. místo nejstarší kategorie v jednotlivcích obsadila u obou porot i Jana Tesařová z 9.třídy.

Úspěch naší školy znásobily také výkresy žáků ve II. kategorii. Skupinová práce Anežky Florianové (4.třída) a Elišky Márové (3.třída) získal 1. místo podle odborné učitelské poroty. Zvítězila též skupinová práce chlapců ze 4. třídy Matyáše Krejčího, Adama Kolmana a Zdeňka Přibyla – v hodnocení poroty složené z laiků.

Vítězové obdrželi diplomy a ceny od sponzorů. Vítězné práce si mohli 15. ledna 2017 prohlédnout v Vranově nad Dyjí účastníci setkání tříkrálových koledníků, kterého se účastnil i okresní koordinátor Tříkrálové sbírky, pan Ludvík Mihola.

Všem výtvarníkům a výtvarnicím gratulujeme a máme upřímnou radost z jejich úspěchu. Děkujeme jim za reprezentaci naší ZŠ a MŠ Blížkovice.

Odkaz na stránky pořadatele soutěže.