Návštěva anglického divadla

Ve středu 22. května 2019 se žáci 8. a 9. třídy vydali vlakem do znojemského divadla na představení Last Wish v angličtině.

Před začátkem divadelní hry byla ještě téměř hodina, která byla využita návštěvou kapucínského kostela a krypty na Masarykově náměstí. Krypta, která sloužila k pohřbívání bratří a dobrodinců kláštera, se nachází v podzemí kostela.

Představení Last Wish – Poslední přání – bylo velmi vtipné a nápadité, jak sami žáci napsali, zvláště proto, že v něm hráli pouze 3 herci. Divadelníkům ze Zlína se podařilo ztvárnit asi 12 postav a oživit představení vtipnými narážkami a výrazy v mnoha jazycích. Podle zpětných reakcí všichni pochopili příběh díky dobrým hereckým výkonům, přiměřené slovní zásobě a krásné výslovnosti. Mladí angličtináři by rádi zhlédli další anglické divadlo i v příštím roce.

Martina Křížová, vyučující anglického jazyka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *