Okresní přebory v atletice

Letošní atletická sezóna byla velmi krátká, za to však velmi úspěšná. V dubnu se do zápolení nejprve zapojilo starší žactvo a dorost, o týden později také mladší žactvo a přípravka. Na znojemském atletickém oválu jsme objevili několik nových talentů. Mezi sprintery ve svých kategoriích obsadili 2. místo Marie Křížová a Pavel Kolman v běhu na 60 metrů. Na bronzový stupínek vystoupal Luboš Holík za 50ti metrový sprint. Třetí doběhli na 100 metrech Romana Víchová, na 400 metrech Dominik Svoboda a na 600 metrů dlouhé trati Šimon Veselý. Slušný výkon podali i Vítek Polášek a Anežka Florianová v běhu na 800 metrů. Obsadili 6. a 5. místo. Také v hodech a ve vrhačských disciplínách se našim mladým atletům velmi dařilo. Vítězkou ve vrhu koulí se stala dorostenka Romana Víchová, 2. místo získala starší žákyně Vanessa Volfová a mladší žák Matěj Řiháček. Třetí skončil Šimon Janyška. 4. příčku obsadila mladší žákyně Veronika Bartošová a jako zástupce přípravek byl pátý Matěj Novák. Do žákovských kategorií byla letos po dlouholeté odmlce zařazena soutěž v hodu oštěpem. Tato disciplína nejvíce zaujala Pavla Kolmana a Vanessu Volfovou. Oba si odvezli zlaté medaile. Za hod míčkem se na krku leskla zlatá medaile Martinu Bartošovi, stříbrná Ondřeji Trojanovi a Vanese Bohdálkové, bronzová Šimonu Veselému.

Své dlouhé nohy využili ve skoku do výšky Marie Křížová (2. místo) a Denis Dobrovolný, který reprezentoval TJ při ZŠ Blížkovice a zvítězil ve skoku vysokém i dalekém.

Výsledková listina ukazuje, že máme ve škole na sport talentované žáky, bohužel ubývá počtu dětí, kteří mají zájem soutěžit, trénovat, zdokonalovat se. Proto je těžké obsadit všechny atletické disciplíny a zapojovat se tak i do soutěží družstev. Přesto všem zúčastněným patří dík a gratulace.                                                                                   

Hana Makovičková

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *