Přehlídka gymnastických dovedností

V sobotu  6. dubna  se v tělocvičně základní školy sešla děvčata z kroužku sportovní gymnastiky v doprovodu svých trenérek Věry Sobotkové a Hany Makovičkové, rodičů, prarodičů, kamarádů, ale také Martina Bartoše, jediného zástupce chlapecké gymnastiky.

Cvičilo se na hrazdě, kruzích, lavičce a kladině. Jako přeskok v letošním roce byla zvolena švédská bedna. S velikým zájmem některých děvčat byla oprášena bradla a to konkrétně bradla o nestejné výši žerdí. Cvičení se tak stalo nejen zajímavější a dobrodružné, ale také obtížnější. Starší dívky se pokusily natrénovat sestavy na akrobacii přesně podle platných pravidel ASPV pro rok 2019, což znamenalo sladit cvičení s nezpívaným hudebním doprovodem a vejít se při tom do časového limitu jedné minuty. Také zařazení tzv. bonifikovaných prvků do sestavy bylo někdy bohužel nad naše síly. Cvičení se však divákům líbilo a zejména Martinovo salto vzad bylo odměněno bouřlivým potleskem.  

            S trochou odvahy jsme se rozhodli přihlásit Kateřinu Zerzovou a Marii Křížovou na krajské kolo gymnastického čtyřboje do Brna. A vyplatilo se to. Děvčata se vůbec neztratila v tvrdé konkurenci gymnastek  Jihomoravské krajské asociace sport pro všechny. Maruška dokonce získala nejvíc bodů za náročné cvičení na hrazdě. Katka zase přesvědčila porotu o svých kvalitách při skrčce přes švédskou bednu se vzdáleností můstku 130 cm. Po závěrečném součtu bodů za všechny čtyři disciplíny si obě naše reprezentantky mohly ve svých kategoriích radostně převzít stříbrné medaile.                            

Hana Makovičková

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *