Projektový den v dílnách „Postav si zvonkohru“

V krásném předvánočním čase, 9. prosince 2022, se v našich dílnách uskutečnil projektový den s názvem „Postav si zvonkohru“, kterého se zúčastnilo 20 vybraných žáků 4. a 5. ročníku ze ZŠ Hostim, ZŠ Nové Syrovice a ZŠ Blížkovice. Cílem celé akce bylo vyzkoušet si pracovní nástroje určené pro práci se dřevem – pilka čepovka, ruční vrtačka a nebozez, lupínková pilka, smirkový papír, a zároveň si procvičit jemnou motoriku formou vázání uzlů při sestavování konečného výrobku. 

Účastníci byli rozděleni do pěti pracovních hnízd, kde byl následně k pomoci přiřazen vybraný žák 8. či 9. ročníku naší školy. Na průběh celé výroby dohlížel provádějící učitel, který jednotlivé kroky výroby postupně žákům předvedl, a následně kontroloval správnost provádění. Výroba zabrala celé dopoledne, tedy od 8:00 do 12:00, s malou přestávkou v 10 hodin. Výsledkem práce byl jednoduchý výrobek, který si každý z účastníků mohl odnést domů. 

Všem, kteří se zúčastnili nebo pomáhali, velmi děkujeme!!!

Tomáš Řeřucha