Rozpočti si to

Dne 27. června 2019 se žáci 7. třídy účastnili celorepublikového kola v soutěži Rozpočti si to. To se konalo v Praze v Náprstkově muzeu, které si mohli účastníci soutěže zdarma prohlédnout.

Každý tým měl za úkol během max. 7 minut představit jejich herní rodinu, strategii a co jim hra přinesla. Některé týmy volily prezentaci formou Power Pointové prezentace, divadelní scénky, básničky. Porota ihned po prezentaci dala zpětnou vazbu týmu a doptávala se na některé informace (mnohdy i na pojmy týkající se finanční gramotnosti). Nakonec dostal tým body za své vystoupení (hodnotilo se i splnění časového limitu) a ty se poté připočítávaly k bodům, které týmy získaly během plnění úkolů ve škole.

Týmy z naší školy zvolily prezentaci prostřednictvím online komiksového videa (Powtoon), prezentací (např. v programu Genial.ly) či vytvořeného videa. I přes trému, kterou měli, představily svoji rodinu všechny týmy na výbornou. Porota je chválila za mluvený projev, obsah či grafické zpracování.

Tým Sajmonovci díky své píli a přípravě získal krásné 2. místo. Odměnou jim byly nejenom věcné ceny a diplom, ale i účast na workshopu v Informačním centru OSN v Praze. Ten je čeká během podzimu letošního roku.

Chtěla bych tímto poděkovat všem soutěžícím z mé třídy za jejich práci a přípravu na celostátní kolo. I když to pro většinu z nich bylo první prezentování před větší skupinou cizích lidí, zvládli to velmi dobře a na některých ani nebylo znát, že mají trému.

Mgr. Eliška Karásková, třídní učitelka

SLOŽENÍ TÝMÚ:
1. Sajmonovci: Šimon Chaloupka, Pavlína Burešová, Kamil Franek, Vendula Svobodová
2. CFF tým: Tereza Filová, Veronika Bartošová, Kateřina Lujcová
3. Profíci: Christopher Stručovský, Matěj Kříž, Ondřej Kučera
4. Vlčí holky: Marie Křížová, Adéla Veselá, Markéta Hanslíková, Ivana Hájková

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *