ROZPOČTI SI TO

Žáci 7. třídy se v rámci hodin výchovy k občanství poprvé účastnili soutěže Rozpočti si to. 

Tato soutěž je zaměřena na rozvoj finanční gramotnosti na základních školách. Žáci soutěží v týmu, který si sami zvolí. Každá skupina představuje fiktivní rodinu s daným příjmem a výdajem za provoz domácnosti (vygenerováno organizátory soutěže). Během 3 kol se musí rozhodnout, kde budou bydlet, jak budou cestovat do zaměstnání, jak ušetřit peníze, jakou brigádu si zvolit atd. Každá skupina také sbírá tzv. chechtáky za bonusové úkoly (tvorba pracovních listů, videa, prezentace…). Do republikového kola postoupili nejlepších 15 týmů z ČR, které měli největší spokojenost své rodiny, vhodně hospodařili s penězi a nasbírali nejvíce chechtáků.

Soutěž probíhá od listopadu do ledna, a i když jsme se o ni dozvěděli a zapojili až v prosinci, dokázali žáci 7. třídy dohnat ostatní týmy a postoupit do republikového kola, které nás čeká 27. června v Praze. Držte nám palce.

Tímto chci poděkovat svoji třídě za výbornou spolupráci a přípravu na soutěž. A týmům, které postupují, držím palce při závěrečném prezentování jejich práce před porotou. 

třídní učitelka, Mgr. Eliška Karásková

SLOŽENÍ TÝMŮ:

  1. Sajmonovci – 4. místo v online části – Šimon Chaloupka, Pavlína Burešová, Kamil Franek, Vendula Svobodová
  2. CFF tým – 7. místo v online části soutěže – Tereza Filová, Veronika Bartošová, Kateřina Lujcová
  3. Profíci – 8. místo v online části soutěže – Christopher Stručovský, Matěj Kříž, Ondřej Kučera
  4. Vlčí holky – 15. místo v online části soutěže – Marie Křížová, Adéla Veselá, Markéta Hanslíková, Ivana Hájková

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *