Soutěž Hledáme nejlepšího Mladého chemika ČR

11.12.2018 se žáci naší školy opět zúčastnili krajského kola této soutěže vyhlašované MŠMT v oboru chemie. Základní částí prošli všichni žáci  9. třídy – probíhalo na půdě naší školy začátkem listopadu formou vědomostního testu. První tři místa obsadili Tomáš Kříž, Anna Křížová a Adéla Maarová.

Druhé kolo této soutěže proběhlo dne 11. 12. 2018 v prostorách Střední průmyslové školy chemické v Brně – opět formou vědomostního testu, s tím, že  nejlepší postupují do regionálního finále. Toto kolo prověří praktické dovednosti při laboratorní práci. Do této části soutěže už se naši žáci neprobojovali.

Mladí chemici věnovali přípravě svůj volný čas o přestávkách ve škole i po skončení vyučování. Ačkoliv jsme se nedostali mezi nejúspěšnějších 30 řešitelů, žáci reprezentovali naši školu dobře a určitě jí svými výsledky neudělali špatné jméno – mezi školami okresu Znojmo jsme byli nejlepší. Po napsání testu jsme byli  provedeni školou, kde jsme mohli vidět chemické, biologické, mikrobilogické a fyzikální laboratoře a praktické  pokusy. Též jsme viděli ukázku výzbroje Armády ČR, kterou předváděli studenti brněnské Univerzity obrany.

Děkujeme deváťákům za zodpovědnou přípravu na soutěž a reprezentaci naší školy na krajské úrovni.

Martina Křížová, vyučující chemie

WP_20181211_008