Soutěž v anglické konverzaci

23.ledna 2019 proběhla na naší škole opět konverzační soutěž v anglickém jazyce. V kategorii IA pro 6. a 7. třídu se připravovalo 11 žáků, v kategorii IIA pro 8. a 9. ročník 13 žáků. Tříčlenná komise rozhodla, že postup do okresního kola si vybojovali žáci Tomáš Kříž z 9. třídy a Kamil Franek ze 7. třídy.

Okresní kolo této soutěže se konalo 5. 2. 2019 na GPOA ve Znojmě. V obou kategoriích bylapočetná a  silná konkurence mladých angličtinářů ze základních i středních škol celého okresu Znojmo. Oba soutěžící vzorně reprezentovali naši školu a svorně obsadili 6.místa ve svých kategoriích. Z pozice členky zkoušející komise konstatuji, že mnozí soutěžící mají znalosti na úrovni maturantů a jejich porozumění i schopnost vyjadřování se každým rokem zvyšují. Do soutěže se také zapojuje stále větší počet škol z okresu. Tato tendence je pozitivní, v rámci přípravy na soutěž ale hraje významnou roli i doba strávená sledováním pořadů v angličtině a komunikace s lidmi z jiných zemí na různých internetových platformách. Mnozí ze soutěžících tráví delší dobu v anglicky mluvících zemích nebo plánují svůj další život v zahraničí.

Děkuji oběma žákům za svědomitou přípravu a reprezentaci naší ZŠ a MŠ Blížkovice v rámci okresu.

 

                                                        Martina Křížová, vyučující AJ

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *