Výlet 6. třída

V pondělí 27. 5. 2019 se žáci 6. třídy zúčastnili třídního výletu do Brna. Dne začal prohlídkou vily Tugendhat, postavení ve stylu funkcionalismu. Jako jediná památka moderní architektury v České republice je zapsána na Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO.

V rámci edukačního programu se šesťáci seznámili s osudy židovské rodiny Tugendhatových a mohli si prohlédnout všechny reprezentační místnosti. Též bylo možné pořídit si fotografie a Dáša Holíková zahrála na klavír ve „skleněném pokoji“ skladbu Pro Elišku od Ludwiga van Beethovena. Všichni obdivovali především nádherný výhled na Brno a tajný sejf v knihovně.

Poté žáci strávili čas v Jump parku a prošli si historické centrum Brna – Petrov, Starou radnici s „drakem“ a Náměstí Svobody s moderním orlojem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *