Celostátní kolo dějepisné soutěže Bible a my

V pátek 22. 3. 2019 žáci naší školy reprezentovali okres Znojmo v celostátním kole soutěže Bible a my. Do Brna na Biskupské gymnázium odjížděli s dalšími soutěžícími ze ZŠ a MŠ Višňové a Gymnázia Moravský Krumlov. Naši žáci byli zařazeni ve 2. kategorii, kde se věnovali tématu Ježíšova podobenství, a ve 3. kategorii s tématem Pavlovy misijní cesty. Nejdříve se psal všeobecný znalostní test, ve kterém rozhoduje správnost a rychlost, poté nejlepších 6 testujících postoupilo do veřejného finále. Tam jde o znalost nejen daného tématu, ale i širších souvislostí, orientaci v historii, zeměpise a samotné Bibli.

Žáci naší školy dostali okres Znojmo mezi 2 nejlepší ze zúčastněných 25 okresů 7 krajů České republiky. Ve 2. kategorie mezi 37 soutěžícími Marie Křížová ze 7. třídy vybojovala nádherné 5. místo. Ve 3. kategorii s počtem 41 soutěžících ze základních i středních škol byli naši deváťáci jednoznačně nejlepší – Tomáš Kříž obsadil stříbrnou a Anna Křížová zlatou příčku. Podrobnější informace a statistiku je možné si přečíst na www.bibleamy.cz.

Všem soutěžícím upřímně blahopřejeme a děkujeme jim za zodpovědnou přípravu a důstojnou reprezentaci naší ZŠ a MŠ Blížkovice mezi školami z celé České republiky.

                                                                                         Martina Křížová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *