Biologická olympiáda

Je neuvěřitelné, že letos už probíhá 51. ročník této soutěže. Příroda však nabízí stále nové objekty ke zkoumání, proto jsme se už od října školního roku 2016/2017 pilně připravovali a sledovali záhadné úkazy. Vždyť téma – detektivem v přírodě – nás k tomu přímo vyzývalo. Kromě testu a poznávání rostlin, živočichů, hub a hornin na žáky čekal samostatný výzkum. Tentokrát se určovaly a do sádry odlévaly stopy živočichů nebo vyhledávala a fotografovala pobytová znamení živočichů. Nejvíc nás zaujal objev jezevčí nory v lese u Ctidružic a okousané kmeny stromů od bobra u Jevišovic. Ale také jsme zjistili, že odlévat stopy není legrace. Pokus jsme museli několikrát opakovat. Povedlo se až po spolupráci s ostatními spolužáky, učiteli a rodinnými příslušníky, kterým tímto děkujeme. Vše jsme zúročili v okresním kole, kde se nejvíce zadařilo Aničce Křížové ze 7. třídy. Obsadila překrásné druhé místo a vybojovala si tak účast v krajském kole v Brně.